SDA / Najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky

Aké spôsoby vzdelávania ponúkame?

a) Večer – od pondelka do štvrtka od 18.00 do 21.00 hod. Výučba prebieha každý týždeň okrem štátnych sviatkov.

b) Víkendy – soboty a nedele od 9.00 do 14.00 hod. Každý mesiac je aspoň jeden voľný víkend.

Organizujeme kurzy v dennom režime?

Tento typ kurzu organizujeme len ako špecializovaný program (objednaný spoločnosťou alebo inštitúciou). Tento režim zvyčajne neponúkame vzhľadom na to, že väčšina našich študentov je zamestnaná a zaneprázdnená počas pracovnej doby. Okrem toho naši inštruktori sú tiež zamestnancami na plný úväzok v IT spoločnostiach.

Ako sa môžem prihlásiť na kurz?

Na kurz sa môžeš prihlásiť prostredníctvom našej webovej stránky a špeciálneho prihlasovacieho formulára, ktorý je tam k dispozícii. Ak uprednostňuješ priamy kontakt, neváhaj navštíviť jedno z našich informačných stretnutí alebo zavolaj našim zákazníckym poradcom. V každom prípade dostaneš informačný balíček od nás, ktorý ti poskytne všetky potrebné informácie o kurze, o ktorý máš záujem.

Ako potvrdiť svoju účasť na kurze?

Najskôr je potrebné si kurz rezervovať. To znamená, že potrebujeme zmluvné údaje potrebné na prípravu dohody (každý záujemca ich dostane od poradcu pre zákazníkov). Tieto údaje možno poslať e-mailom alebo ich môžeš zdieľať telefonicky. V ďalšom kroku, Poradca zákazníka pripraví zmluvu a pošle ti ju prostredníctvom aplikácie PandaDoc. Tento nástroj umožňuje obom stranám podpísať zmluvu elektronicky. Po jej podpísaní je zmluva uzavretá na strane SDA.

Existujú nejaké zľavy?

Áno, počas informačných stretnutí alebo webových seminárov ponúkame zľavy. Organizujeme aj propagačné akcie, v rámci ktorých zdieľame ponuky dňa, ktoré nie sú bežne dostupné. Môžeme zaviesť sezónne zľavy.

Môžem platiť na splátky?

Áno, je to možné, ale len s našimi finančnými partnermi. Niekedy urobíme výnimku a dohodneme sa na interných splátkach, ale len v mimoriadnych situáciách. Preto naši Partneri ponúkajú veľmi výhodnú finančnú podporu.

Som nováčik. Nikdy som neskúšal programovať. Môžem ešte absolvovať tento kurz?

Áno, kurz sa zaoberá programovaním od začiatku. Každý má inú definíciu základov, preto posielame odporúčané online kurzy záujemcom, aby sme im pomohli overiť si, či je programovanie tou správnou voľbou. Ak sa vám zdá atraktívne a chcete sa dozvedieť viac, náš kurz je skvelou voľbou. Mnohí záujemcovia sa obávajú, že kurz je veľmi náročný. To je pravda, ale neznamená to, že nie je pre vás. Ak sa chceš stať programátorom, musíš tvrdo študovať, byť motivovaný a cvičiť. Dokážeš to – pred tebou to dokázalo viac ako 10 000 študentov!

Ako sa môžem pripraviť na kurz?

Pred zápisom každý študent od nás dostane odporúčané materiály na predprípravu. Ide o bezplatný materiál, ktorý ťa uistí, či je programovanie pre teba. Odporúčame si ho prejsť a pripraviť sa na prvý deň výučby so svojím mentorom. Uľahčí sa tým celý proces.

Ktorý programovací jazyk si mám vybrať?

Na túto otázku neexistuje dobrá odpoveď. Všetko závisí od osobných motivácií a očakávaní uchádzača. S istotou môžeme povedať, že Java je najpopulárnejším jazykom vo svete IT bez ohľadu na to, v ktorej krajine žiješ. Používa sa vo veľkých podnikových systémoch aj v mobilných aplikáciách. Python je lepšou voľbou pre tých, ktorí by chceli pracovať v menej korporátnom prostredí, je obľúbený najmä medzi startupmi v západnej Európe a v Silicon Valley. Softvérový tester je najjednoduchším krokom k IT sektoru, pretože si nevyžaduje žiadne znalosti, len dodržiavanie pravidiel. Automatizácia testovania je mostom medzi testovaním a programovaním, často je rovnako dobre platená ako pozície v oblasti vývoja softvéru.

Musím hovoriť plynule po anglicky, aby som mohol absolvovať kurz?

Nie, netreba. V IT prostredí je znalosť angličtiny dôležitá, pretože takmer všetka technická dokumentácia je v angličtine. Musíte vedieť čítať a písať v angličtine. Samozrejme, ak ju ovládaš plynule, nástup do práce v medzinárodnej spoločnosti bude pre teba jednoduchší. IT spoločnosti veľa investujú do odborného rozvoja svojich zamestnancov a často ponúkajú bezplatné lekcie angličtiny.

Kto sú tvoji inštruktori?

Naši inštruktori sú aktívni programátori. To znamená, že majú prehľad o najnovších prístupoch a technológiách. Predtým, ako začnú učiť, musia prejsť dvojstupňovým overovacím procesom, keď preverujeme ich mäkké zručnosti a technické znalosti. Všetci majú aspoň trojročné skúsenosti, takže vedia ľahko vysvetliť skutočné problémy v oblasti IT.

Sú hodiny praktické?

Od začiatku presadzujeme veľmi praktický prístup. To znamená, že každý z našich kurzov pozostáva z 80 % z praktických hodín – a obsahuje len 20 % teórie. Ak sa chceš stať programátorom, musíš vedieť programovať – a my to naučíme.

Ako ti pomôžeme s hľadaním práce?

V prvom rade je dôležité zdôrazniť, že študenti by si mali začať hľadať prácu už od prvého dňa kurzu. Možno sa to zdá neuveriteľné, ale zvyšuje to šance na prijatie do zamestnania, pretože tým prejavujú motiváciu. Tu je opis ďalších aktivít, ktoré ponúkame študentom na pomoc pri hľadaní práce:

HR Hodina

Online školenie, ktoré vedie náš kariérny poradca alebo externý konzultant. Hlavným cieľom tohto školenia je pripraviť študenta na pohovor v IT odbore. Podelíme sa o tipy a triky, ako si pripraviť skvelý životopis a portfólio. Poradca tiež vysvetľuje, ako sa prezentovať počas pohovoru, na čo by ste mali klásť dôraz, a ako by si sa mal predať, aby si presvedčil spoločnosť, že si ten správny kandidát.

IT rozhovor

Simulovaný technický pohovor s jedným z našich inštruktorov, ktorý vystupuje ako zástupca spoločnosti, ktorá robí nábor do svojho tímu. Počas tohto stretnutia budeš čeliť nielen výzve technických otázok, ale získaš aj cennú spätnú väzbu.

Čím sa líšite od svojich konkurentov?

V prvom rade sme najväčšia akadémia v strednej a východnej Európe, čo nám dáva obrovský rozsah skúseností, znalostí a prehľadu o trhu. Zbierame spätnú väzbu zo všetkých krajín, v ktorých pôsobíme, aby sme vytvorili programy, ktoré pripravia študentov na začatie práce v celej Európe. Okrem toho spolupracujeme s viac ako 200 IT spoločnosťami v celej Európe – počnúc malými miestnymi startupmi až po veľké korporácie, ako napr. IBM, Tieto, Nordea, Sapiens, Ericsson, BAE Systems alebo Boeing. Vďaka tomu sme jedineční – zamestnávatelia nám dôverujú!

Poskytujete študentom počas kurzu nejaké materiály?

Áno, naši študenti majú prístup ku všetkým prezentáciám a cvičeniam, ktoré im inštruktor predvádza počas hodín. Poskytujeme im tiež prístup do GitLabu – nástroja, ktorý zhromažďuje všetok kód (obľúbený nástroj používaný v IT tímoch).

Čo sa stane, ak vynechám hodiny?

Neodporúčame vynechávať hodiny. Všetky sú živé stretnutia s inštruktorom. To znamená, že jednu vynechanú hodinu je veľmi ťažké zopakovať. Samozrejme, dostaneš prístup ku všetkým materiálom, cvičeniam a úlohám – ale budeš na nich musieť pracovať sám. Ak necháš skôr vedieť koordinátorovi projektu, že potrebuješ dodatočnú konzultáciu pred ďalšou hodinou, pokúsime sa zorganizovať krátke stretnutie s inštruktorom, aby sme ti zodpovedali všetky otázky. Vo všeobecnosti povoľujeme mať maximálne 20 % zameškaných hodín, ale neodporúčame to. Za vynechané hodiny sa peniaze nevracajú.

Dostane každý po absolvovaní kurzu certifikát?

Každý študent, ktorý sa zúčastnil aspoň 80 % hodín a absolvoval všetky testy s minimálne 80 % správnych odpovedí, dostane osvedčenie o absolvovaní kurzu. Študenti, ktorí sa zúčastnili aspoň na 60 %, ale neabsolvovali test a nevypracovali praktický projekt, nedostanú certifikát, ale len potvrdenie o absolvovaní kurzu. Študenti, ktorí odstúpia od zmluvy, nedostanú žiadne dokumenty.

Môžem si kurz “otestovať”?

Nemôžeme ťa nechať pripojiť sa k existujúcemu kurzu na jeden deň kvôli pohodliu a súkromiu našich zákazníkov. Často však organizujeme Demo workshopy – bezplatné lekcie s našimi najlepšími inštruktormi, počas ktorých si môžeš pozrieť, o čo ide a čo sa počas lekcií naučíš. Môžeš si tiež overiť, ako naši inštruktori učia, a rozhodnúť sa, či ti to vyhovuje. Naši manažéri pre jednotlivé krajiny o týchto podujatiach vždy vopred vedia.

Ako môžem odstúpiť z kurzu?

Aké sú vaše pravidlá zrušenia kurzu? Odstúpenie od zmluvy nám treba zaslať písomne alebo e-mailom na túto adresu: [email protected]. Na odstúpenie od zmluvy je možno použiť formulár, ktorý je priložený k zmluve.

Nenašiel si odpoveď na svoju otázku?

opýtaj sa nás