SDA / Absolventi

Spokojnosť absolventov

Michaela Šimková

S kurzem Software Tester jsem byla velmi spokojená. Materiály byly přehledné a dostupné, lektoři byli velmi ochotní, probrali s námi daná témata a měli i dobré připomínky z praxe. Nejvíce oceňuji výbornou komunikaci a organizaci v rámci celého týmu SDA. 

Matúš Macove

O kurze software testera u SDA som sa dozvedel od môjho brata, ktorému prišla reklama na zmenu povolania.
Keďže vedel, že mňa zaujíma IT tak mi ho preposlal. Následne som sa zapísal na webínar, kde som dostal detailnejšie informácie o tomto kurze, čo ma hneď oslovilo a zapísal som sa naň.
Kurz je výborný obsiahli, spoznal som veľa nástrojov a techník, ktoré sa používajú na testovanie. Lektori sú skúsení testreri, ktorí majú reálnu prax v testovaní. Kurz ma nadchol a otvoril nové dvere možností za, čo som vďačný SDA a aj lektorom z kurzu.

Richard Kolesár

S SDA som absolvoval kurz software tester, ktorý mi priblížil prácu testra, pracovné postupy a často používané nástroje. Počas tohto kurzu som sa na hodinách stretol s veľmi milými a skúsenými lektormi z rôznych spoločností. Práve tí nám poskytli cenné rady a vedomosti na zlepšenie a ďalšie úspechy v tomto obore. Kurz bol rozdelený na niekoľko častí a každá z nich bola vedená iným lektorom, ktorý vždy priniesol iný pohľad na vec, iný druh podania informácií takže to nebolo nikdy monotónne. Nechýbala ani motivácia študentov, rady a postupy, ktoré by mohli pomôcť kariérne. Na konci kurzu sme spojili sily a vyskúšali si prácu v tíme na záverečnom projekte. Celkovo bol kurz pre mňa veľkým prínosom a správnou investíciou do samého seba.

Petr Strašík

U SDA jsem absolvoval první kurz JavaScriptu, HTML a CSS. Dostalo se mi vyčerpávající a ucelené informace s bohatým informačním zdrojováním do internetu i do vlastní knowledge base SDA. Velice oceňuji agilní přístup lektorů i projektové koordinátorky a úctyhodnou snahu poskytnout studentům maximální servis. Myslím že na trhu se vzděláváním v tomto oboru nemá SDA konkurenci.

Lucia Valková

SDA som objavila úplne náhodou, keď som uvažovala o profesijnej zmene. Z viacerých kurzov som si vybrala SW tester práve cez SDA nakoľko ponúkalo najviac hodín s lektormi a výučba prebiehala počas víkendu, čo bolo pre mňa dôležité. Kurz môžem len odporučiť.

Kateřina Krátká

Ráda se vzdělávám a zlepšuji své skills. Většinu času jako samouk. V případě pythonu jsem udělala výjimku a pod vedením odborníků, kteří mají praxi v oboru se mi podařilo své znalosti nabýt rychleji a rozsáhleji, než jsem vůbec původně plánovala. Kurzem však vzdělávání pouze začíná. Důležité je se dané problematice věnovat i v praxi. Zkoumat různé možnosti, dále se vzdělávat a zjišťovat další informace, což u někoho, koho to skutečně baví, není problém. 

Dominik Doubek

Už dlhšie som rozmýšľal ako ďalej bude vyzerať môj pracovný život. Moji priatelia si tiež našli zamestnanie v oblastiach ktoré ich aj bavia aj uživia. Mňa vždy bavila zábava a práca okolo počítačov. Ale vstúpiť do sveta IT sa mi zdalo dosť komplikované. A tak ma život zavial ku rôznym profesiám. Približne v polovici roka 2021 som objavil prvé reklamy na SDA. Ale bral som to skôr ako len reklamu. Urobil som si ale prieskum pracovného trhu, porovnal ponuky školení a kurz od SDA zvíťazil. Kurz bol dobre zorganizovaný. Štúdium na diaľku mi vyhovovalo, keďže som si ho robil popri práci. Akadémia ma dobre uviedla do sveta IT a testovania. Získal som dobrý prehľad o teórii, technikách a nástrojoch, ktoré sa pri práci používajú. Po absolvovaní kurzu je človek pripravený získať aj medzinárodne uznávaný certifikát ISTQB. Školili nás skúsení lektori. Boli medzi nimi aj odborníci z RedHat a VUT Brno. Kurz ma zároveň pripravil aj na to, ako si nájsť prvú prácu v IT. O dva mesiace od ukončenia kurzu som zdvihol telefonát na ktorý som tak túžobne čakal: “Dobrý deň pán Doubek, … radi vás privítame v našom tíme.” Zdá sa mi až neuveriteľné, že sa taká významná zmena v mojom živote uskutočnila len za niekoľko mesiacov.

Najlepšie študentské projekty

Webová aplikácia New You

Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť online fitnes aplikáciu, ktorá by zapojila trénerov a motivovala ľudí z okolia k zdravému životnému štýlu. Webová aplikácia obsahuje funkcie, ako sú výživové plány, tipy na cvičenie, videotéka s návodmi a útulný chat na udržiavanie kontaktu. Okrem toho aplikácia umožňuje používateľom zúčastňovať sa na výzvach na dosiahnutie optimálnej hmotnosti a budovanie sily. Používateľom poskytuje povinný denný tréningový a stravovací plán spolu so všetkými potrebnými tipmi a trikmi.

Taxipy

Taxipy je aplikácia na prepravu, ktorá spája taxikárov s potenciálnymi klientmi. Cestujúci si môžu objednať taxík zo svojej aktuálnej polohy do konkrétneho cieľa do 30 km, spravovať svoju objednávku, zaplatiť za ňu a ohodnotiť vodiča. Profil cestujúceho obsahuje históriu objednávok a možnosť nahlásenia straty predmetu vo vozidle. Vodiči môžu skontrolovať všetky otvorené objednávky, prijať ich a dokončiť alebo upraviť svoj profil – napríklad pridaním profilovej fotografie, ktorá sa bude zobrazovať zákazníkom.

Autobusová doprava NCO

Noc firiem (NCO) je podujatie, pri ktorom rôzne firmy organizujú dni otvorených dverí vo svojich centrálach aby predstavili svoju činnosť a privítali návštevníkov, ktorí by sa v nich chceli uchádzať o zamestnanie. Ľudia môžu navštíviť samostatne alebo využiť špeciálne autobusy, ktoré obiehajú tieto spoločnosti. Táto aplikácia pomáha používateľom sledovať tieto autobusové linky a čo najlepšie využiť svoje skúsenosti. Používatelia môžu na mape vidieť a zvýrazniť rôzne miesta spoločností a simulovať pohyb autobusu na mape v štýle šachovnice a rýchlo sa dozvedieť o ich cestovných poriadkoch.

Salón krásy

Salón krásy je webová aplikácia, ktorá používateľom umožňuje preskúmať služby, vytvoriť si účet a jednoducho si rezervovať termíny. Webová stránka obsahuje inšpiratívnu galériu rôznych účesov a podrobnú mapu, ktorá zákazníkom pomôže dostať sa do salónu krásy. Okrem toho môže správca jednoducho pridávať nové služby, meniť ceny a pridávať zamestnancov.

Začni svoj úspešný príbeh tu

Absolvuj kurz, rozvíjaj svoje zručnosti, získaj kariérne poradenstvo a vstúp do IT sektoru s veľkou chuťou.

pozri si naše kurzy