Spokojnosť absolventov

Adina Dumitrescu

Software Developer

O kurzy programovania som sa začala zaujímať, keď som sa vrátila z dovolenky v Kanade. Veľa ľudí sa ma pýtalo na moju spokojnosť v práci a to, aká samotná práca je. Moja odpoveď bola jednoznačne NIE, nie som spokojná 🙂 V tomto bode som si začala hľadať kurzy a narazila na SDA. Osnovy kurzov sú veľmi obsiahle, netýkajú sa len Javy. Je to výborné miesto, kde sa môžete začať učiť. Kurz mi pomohol vybudovať základňu vedomostí, ktoré by som ďalej budovala podľa požiadaviek práce alebo projektu, na ktorom pracujem. Tí, ktorí uvažujú o tom, že začnú programovať, by mali mať čas investovať do procesu učenia. Všetci školitelia SDA sú veľmi dobre vyškolení a budú vám nápomocní počas celého kurzu. Táto práca však zahŕňa neustály proces učenia sa, takže sa musíte naučiť aj to, ako si rozšíriť svoje vedomosti. Som veľmi nadšená zo smeru, ktorým som sa po absolvovaní kurzu vydala. Odporúčila som ho priateľom, ktorí uvažujú o zmene povolania. Prvým krokom je rozhodnúť sa, že chcete pre seba niečo lepšie a že si to zaslúžite. Nikdy nie je neskoro urobiť zmeny, ktoré povedú k šťastnejšiemu životu 🙂

Ada Palacean (Mican)

Software Developer

Základy programovania som sa naučila na strednej škole. V tej dobe, som to však považovala za príliš náročné. Po 12 rokoch som videla, ako rýchlo rastie technologický priemysel a rozhodla sa dať mu druhú šancu. Stať sa súčasťou tohto úžasného sveta budúcnosti, som sa zo zvedavosti rozhodla prihlásiť na kurz v SDA. Kurz Java sa zdal byť v tom čase najkomplexnejším a najpodrobnejším kurzom na trhu, tak som sa rozhodol dať mu šancu. Moja predchádzajúca kariéra sa týkala výrobného inžinierstva a začali sme zavádzať nové technológie (smer Priemysel 4.0). Videla som, koľko výhod môže automatizácia softvéru a pomoc pri výrobe priniesť výrobnému procesu a iným odvetviam. Fascinovalo ma to a chcela som tomu všetkému lepšie porozumieť. Školitelia a kolegovia zohrávajú pri tomto prechode zásadnú úlohu. Ide o rady, podporu a zdieľanie svojich profesionálnych skúseností. Pracujem skôr na prevádzkovej strane, ale myslenie, databázy a konfigurácia pracovných miest mi veľmi pomohli.

Pavel Pšečuk

DevOps Engineer

Na trh IT som vstúpil v roku 2009 náhodou pri hraní hier – náhodný hlavný administrátor ma pozval do svojho manažérskeho tímu a o niekoľko mesiacov neskôr som zdedil všetky jeho povinnosti. O dva roky neskôr sa z neho stal jeden z najväčších herných projektov v Litve. Získal som veľa technických aj netechnických znalostí. Boli to moje prvé solídne skúsenosti v oblasti IT. Bohužiaľ, som v roku 2015 kvôli nedostatku voľného času musel všetko ukončiť.Pred absolvovaním kurzu SDA som štyri roky pracoval ako Service Desk Specialist (1. úroveň) s túžbou dosiahnutia manažérskej pozície (ako Team Lead alebo Manager). Napriek tomu som bol žiaľ vo všetkých štyroch prípadoch, odmietnutý. Potom som sa rozhodol z tejto spoločnosti odísť a presunúť sa iným smerom – technickejším. SDA sa objavila v správnej chvíli môjho života, priamo na mojom Facebooku. Nemal som žiadne pochybnosti – toto je šanca zmeniť môj život. Dnes som si absolútne istý, že to bola správna voľba. Spolu s kurzom som začal svoju kariéru v IT centre jednej z najväčších logistických spoločností na svete ako špecialista podpory 2. úrovne. V súčasnosti pracujem ako inžinier technickej podpory (3. úroveň) vo veľmi sľubnom startupe, kde vývojové tímy používajú takmer rovnaké technológie, aké som sa naučil v SDA, takže veľmi skoro plánujem prejsť na pozíciu juniorského Java vývojára. Aj môj plat vzrástol takmer dvojnásobne v porovnaní s mojimi predchádzajúcimi pozíciami. Získanie vedomostí v SDA Vám určite pomôže v budúcej kariére – učia tu momentálne najnovšie a najvyhľadávanejšie technológie. Ak plánujete vstúpiť do sveta programovania, určite odporúčam vyskúšať tento kurz. Mali by ste si uvedomiť, že musíte tvrdo pracovať a učiť sa, nebudete mať veľa voľného času, budete v strese a možno budete mať problém nájsť si prvú prácu v oblasti vývoja softvéru. Nikdy však nebudete ľutovať, že ste ho dokončili a svoje sny o práci z čarovného ostrova budú čoraz bližšie a reálnejšie.

Gabor Gyarmati

DevOps Engineer

Po niekoľkých neúspešných online kurzoch Javy/JavaScriptu som na Facebooku uvidel reklamu na kurz SDA a pomyslel som si, že to je to, čo chcem robiť. Chcel som skutočných učiteľov v skutočnej triede, s možnosťou klásť otázky hneď. Zapôsobilo na mňa aj úvodné stretnutie, ktoré opisovalo program. Najväčšou výhodou, ktorú som získal účasťou na kurze SDA, bolo, že som pochopil vývoj softvéru a to, ako jeho detaily súvisia s väčšími časťami. Nejde len o kódovanie v jazyku Java; dostal som balík rôznych nástrojov a procesov, ktoré používajú vývojové tímy ako Scrum, Bitbucket, serverové pozadie, frontendový vývoj atď. Nedávno som získal lepšiu prácu, čo bol aj výsledok absolvovania kurzu a získania nových vedomostí. Na mojej súčasnej pozícii sa zatiaľ nezaoberám kódom v Jave, ale je tu možnosť interne zmeniť moju pozíciu na softvérového vývojára, čo je môj osobný cieľ. Celkovo využívam ~ 60-70 % vedomostí, ktoré som sa naučil v SDA, čo je myslím, dosť veľa. 🙂

Sindija Lusite

Software Developer

Môj príbeh je vlastne celkom zábavný. Vždy som mala rada technické veci a na strednej škole ma bavili hodiny informatiky. Nikdy som sa však nepovažovala za potenciálneho programátora. Asi to bolo aj preto, že túto prácu obklopoval stereotyp šprta. Prešlo pár rokov a ja som sledovala skvelý televízny seriál Pán Robot a načasovanie nemohlo byť lepšie. Nedávno som skončila s predchádzajúcou kariérou a snažila si vymyslieť môj ďalší plán. Rozhodola som sa, že sa chcem stať hackerkou 😀 Keď sa ale vrátim na zem, s malým povzbudením od mojej rodiny, som usúdila, že sa začnem učiť programovať a pokúsim sa rozvíjať kariéru v IT odvetví. Videla som pop-up informačné stretnutie SDA a rozhodla sa účastniť sa. Stretnutie sa mi veľmi páčilo. Bolo naozaj zábavné a presvedčivé, takže som hneď podpísala zmluvu. Najlepšie rozhodnutie vôbec! Kurz ma uviedol do sveta programovania. Bolo v ňom veľa užitočnej praxe a teórie, niekedy až príliš veľa! Ale neskôr, keď som začala pracovať, témy sa pomaly spájali a začali dávať oveľa väčší zmysel. V skutočnosti som sa po skončení kurzu naučila a pochopila viac, ako som si spočiatku myslela. Bola to ťažká sedemmesačná cesta, ale stála za to. Pomohla mi zmeniť kariéru! Ocenila som, že inštruktori boli súčasní profesionáli v odbore; priniesli veľa poznatkov zo svojich skúseností z reálneho sveta. Počas kurzu som začala pracovať ako nemecky hovoriaci špecialista zákazníckej podpory, čo zahŕňalo špecifické technické veci a softvér – bol to skvelý štart pre moju novú kariéru v IT odvetví. V súčasnosti som juniorský vývojár softvéru v jazyku Java a pracujem s rozhraniami API, nejakým JUnitom a integračným testovaním a učím sa čítať a chápať zložitejší kód, vyvíjať jednoduché koncové body a učiť sa veľa nových vecí. Kurz mi pomohol získať prácu a pochopiť, že sa naozaj chcem stať programátorom. Zahŕňal veľa tém o jazyku Java a nástrojoch a procesoch používaných v práci v IT a dostať sa do správneho myslenia. Začala som od začiatku, takže sa stále učím veľa vecí od svojich kolegov a materiálov kurzu….a samozrejme, stále sa môžem spojiť s našimi skvelými inštruktormi a požiadať ich o radu alebo akúkoľvek potrebnú pomoc.

Najlepšie študentské projekty

Webová aplikácia New You

Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť online fitnes aplikáciu, ktorá by zapojila trénerov a motivovala ľudí z okolia k zdravému životnému štýlu. Webová aplikácia obsahuje funkcie, ako sú výživové plány, tipy na cvičenie, videotéka s návodmi a útulný chat na udržiavanie kontaktu. Okrem toho aplikácia umožňuje používateľom zúčastňovať sa na výzvach na dosiahnutie optimálnej hmotnosti a budovanie sily. Používateľom poskytuje povinný denný tréningový a stravovací plán spolu so všetkými potrebnými tipmi a trikmi.

Taxipy

Taxipy je aplikácia na prepravu, ktorá spája taxikárov s potenciálnymi klientmi. Cestujúci si môžu objednať taxík zo svojej aktuálnej polohy do konkrétneho cieľa do 30 km, spravovať svoju objednávku, zaplatiť za ňu a ohodnotiť vodiča. Profil cestujúceho obsahuje históriu objednávok a možnosť nahlásenia straty predmetu vo vozidle. Vodiči môžu skontrolovať všetky otvorené objednávky, prijať ich a dokončiť alebo upraviť svoj profil – napríklad pridaním profilovej fotografie, ktorá sa bude zobrazovať zákazníkom.

Autobusová doprava NCO

Noc firiem (NCO) je podujatie, pri ktorom rôzne firmy organizujú dni otvorených dverí vo svojich centrálach aby predstavili svoju činnosť a privítali návštevníkov, ktorí by sa v nich chceli uchádzať o zamestnanie. Ľudia môžu navštíviť samostatne alebo využiť špeciálne autobusy, ktoré obiehajú tieto spoločnosti. Táto aplikácia pomáha používateľom sledovať tieto autobusové linky a čo najlepšie využiť svoje skúsenosti. Používatelia môžu na mape vidieť a zvýrazniť rôzne miesta spoločností a simulovať pohyb autobusu na mape v štýle šachovnice a rýchlo sa dozvedieť o ich cestovných poriadkoch.

Salón krásy

Salón krásy je webová aplikácia, ktorá používateľom umožňuje preskúmať služby, vytvoriť si účet a jednoducho si rezervovať termíny. Webová stránka obsahuje inšpiratívnu galériu rôznych účesov a podrobnú mapu, ktorá zákazníkom pomôže dostať sa do salónu krásy. Okrem toho môže správca jednoducho pridávať nové služby, meniť ceny a pridávať zamestnancov.

Začni svoj úspešný príbeh tu

Absolvuj kurz, rozvíjaj svoje zručnosti, získaj kariérne poradenstvo a vstúp do IT sektoru s veľkou chuťou.

pozri si naše kurzy