MESIAC DESIGNU  – 30% zľava na kurz UX/UI Design – do 17.6.2024

SDA / Webináre / Data Science

Objav svet analýzy dát a kariérnych príležitostí v oblasti Data Science.

Data Science je kľúčovým odvetvím v dnešnej digitálnej ére. Bez ohľadu na tvoju úroveň skúseností v oblasti analýzy dát, tento bezplatný webinár ti predstaví fascinujúce možnosti, ktoré Data Science poskytuje a ako môžeš začať svoju cestu v tejto dynamickej oblasti.

Chcem vedieť viac

Dátumy a časy webinárov

 • dátum
  13.06
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku
  zúčastniť sa close modal

  • dátum
   19.06
   čas
   18:00
   typ
   webinár
   lokalita
   na diaľku
   zúčastniť sa close modal

   Čo sa na webinári dozvieš?

   1. Ako vyzerá trh práce v oblasti IT?

    Počas stretnutia sa dozvieš, ako vyzerá trh práce v oblasti IT na Slovensku a vo svete. Dozvieš sa o výhodách vstupu do odvetvia IT.

   2. Zoznámiš sa s technológiou, ktorú si vyberieš

    Dozviete sa, čo je to data science a ako sa stať juniorským data vedcom.

   3. Dozvieš sa o programe kurzu

    Zistíš, čo sa na kurze naučíš a dozvieš sa o pracovných nástrojoch datového vedca. Predstavíme ti dostupné balíky kurzov a možnosti financovania. Vyberieš si možnosť, ktorá ti najviac vyhovuje.

   Nevyhovuje ti termín živého webinára?
   Pozri sa na záznam.

   data science

   Pozri sa na záznam webinára Data Science.

   Počas webinára sa zoznámiš s odborom a zistíš, ako dáta ovplyvňujú vývoj firiem. Tešiť sa môžeš na ukážkovú mini lekciu, príklady v praxi a zoznámiš sa aj s obsahom samotného kurzu.

   Pozri sa na záznam webinára

   Je dátová veda pre teba?

   Rád analyzuješ údaje?

   Práca dátového vedca zahŕňa najmä analýzu údajov. Táto osoba mení údaje na konkrétne informácie. Vďaka tomu dokáže predpovedať, ale aj odporúčať realizáciu vhodných opatrení a postupov.

   Máš rád rozhovory s ľuďmi?

   Páči sa ti to? To je skvelé! Pri tejto práci sú komunikačné zručnosti veľmi dôležité. Ak vieš manévrovať s argumentmi a vždy nájdeš spôsob, ako ukázať svoju víziu – budeš si počínať výborne!

   Rád riešite hádanky?

   Ak áno, skvelé! Dátový vedec rieši pri svojej práci veľa hádaniek. Často hľadá správne, optimálne riešenia pre svoju firmu. Údaje sú kľúčové informácie a práve dátový vedec ich interpretuje.

   Máš tendenciu klásť zdanlivo hlúpe otázky?

   Všetko nasvedčuje tomu, že Data Science je smer, v ktorom sa nakoniec budeš cítiť ako ryba vo vode! V tejto práci sú otázky nevyhnutným predpokladom. Vyhľadávaj ľudí, ktorí sa od teba líšia, a rozprávaj sa o svojich nápadoch. Nechaj svoju myseľ blúdiť. V šialenstve je metóda.

   Lepšie obdobie už nebude!

   Začni pracovať v IT, žiť v pokoji a už nikdy sa nestaraj o peniaze. Pozri sa, ako ti môžeme pomôcť.

   prihlásiť sa na webinár

   Vedel si, že…

   Dátová veda je kombináciou informatiky, matematiky, štatistiky a odborných znalostí v danej oblasti. Objem údajov na celom svete rastie astronomickou rýchlosťou. Objem údajov vytvorených len za posledné dva roky je väčší ako objem všetkých údajov vytvorených predtým.

   Mesto Chicago použilo metódu R na predpovedanie, ktoré reštaurácie sa pravdepodobne dopustia porušenia predpisov počas hygienických kontrol, a to na základe faktorov, ako je dĺžka obdobia od poslednej kontroly, počet sťažností na hygienu v okolí a typ kontrolovanej prevádzky. Uprednostnením týchto prevádzok pri kontrole sa im podarilo odhaliť porušovateľov v priemere o týždeň skôr.

   V roku 2021 počet pracovných ponúk v oblasti dátovej vedy prevyšoval počet záujemcov o túto prácu v pomere 3:1.

   Dátová veda v súčasnosti riadi viac ako 90 % výdavkov na digitálny marketing veľkých spoločností v systémoch Adwords, Facebook a Amazon. Agentúry ako NeuralEdge (Adwords) a Adverio (Amazon Ads) používajú na výpočet optimálnych ponúk reklám metódu Data Science.

   Priemerný plat dátového vedca je približne 2 250 EUR mesačne. Plat seniorného dátového vedca môže dosiahnuť až na 3 800 EUR!

   Tvoja zmena v troch krokoch

   Lepšie obdobie už nebude!

   Začni pracovať v IT, žiť v pokoji a už nikdy sa nestaraj o peniaze. Pozri sa, ako ti môžeme pomôcť.

   prihlásiť sa na webinár

   Pozri sa na naše kurzy