SDA / Najlepší moment pre IT

Ak nie teraz, tak kedy?

75 % spoločností v EÚ uvádza, že majú problémy s hľadaním IT špecialistov. Toto je tvoja šanca na lepšiu budúcnosť, ktorú nesmieš premeškať!

začnite svoju kariéru v IT

S takýmto zárobkom v IT môžeš počítať

V tomto odvetví sa na nízke príjmy nemôžeš sťažovať. Platy v IT sa každoročne zvyšujú. V roku 2022 sa zvýšili o 15 % na juniorských pozíciách, o 24 % na stredných pozíciách a o 28 % na seniorských pozíciách*

Juniorský vývojár

po absolvovaní kurzu programovania

Stredný vývojár

po 2-3 rokoch práce

Senior Developer po

5 rokoch práce

Urob prvý krok a odštartuj svoju kariéru neformálnym stretnutím!

Pozri si termíny našich nadchádzajúcich bezplatných webinárov, vyber si ten, ktorý ti vyhovuje, a prihlás sa na online stretnutie. Náš odborník ti vysvetlí, akú technologickú cestu si vybrať a čo ťa čaká v blízkej budúcnosti.

 

Python

Chceš pracovať s technologickými gigantmi alebo inovatívnymi start-upmi? Tu je dobrá správa: všetci používajú Python a jeho bohatý ekosystém open-source frameworkov a knižníc. Zaregistruj sa na náš bezplatný webinár a zisti, ako vyzerajú naše kurzy a priebeh výučby.

Zisti viac
 • dátum
  23.07
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku
 • dátum
  29.07
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku

Software Tester

Chceš niečo zmeniť a ovplyvniť kvalitu softvéru? Staň sa testerom softvéru a posuň svoju kariéru v zaujímavom tíme QA. Zaregistruj sa na náš bezplatný webinár a zisti, aké sú naše kurzy a priebeh výčby.

Zisti viac
 • dátum
  24.07
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku
 • dátum
  30.07
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku

UX/UI Design

Aj tá najlepšia aplikácia zlyhá, ak sa nedbá na jej UX a dizajn užívateľského rozhrania. Vytvor si portfólio skúseností, ktoré ti v budúcnosti dobre poslúžia. Zaregistruj sa na bezplatný webinár a pozri sa, ako vyzerajú naše kurzy a ako učíme.

Zisti viac
 • dátum
  15.08
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku
 • dátum
  21.08
  čas
  18:00
  typ
  webinár
  lokalita
  na diaľku

Data Science

Chceš získat nejatraktivnější job 21. století? V tomto kurzu se naučíš ovládat pokročilé techniky strojního učení a objevíš poklady skryté v obrovských datových souborech.

Zisti viac

Táto udalosť sa už skončila.

JavaScript

JavaScript je v súčasnosti jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich a najobľúbenejších programovacích jazykov používaných nielen pri vývoji webových stránok. Zaregistruj sa na náš bezplatný webinár a zisti, ako vyzerajú naše kurzy a priebeh výučby.

Zisti viac

Táto udalosť sa už skončila.

Java

Javu si vyberá 80% IT firiem – to znamená, že výberom tejto špecializácie sa tvoje šance na významné pracovné miesto zvýšia a o stabilné zamestnanie sa nebudeš musieť obávať. Prihlás sa na náš bezplatný webinár a zisti viac o našej jedinečnej metóde výučby.

Zisti viac

Táto udalosť sa už skončila.

Urob prvý krok. Nečakaj, kým ťa ostatní predbehnú.

Zisti viac

Perspektívy IT v Európe a na Slovensku

Ešte stále váhaš? Máš pochybnosti, či budú nasledujúce roky ešte priaznivo naklonené IT priemyslu? Alebo si možno počul názory, že trh so službami programátorov a IT špecialistov sa bude zmenšovať?

Pozrime sa na čísla a uvidíme, že IT bude aj v nasledujúcom desaťročí potrebovať milióny odborníkov. Nepremeškajte túto príležitosť a využite ju skôr, ako to za vás urobia iní

 1. 20 000 000

  Toľko IT špecialistov bude v Európskej únii potrebných do roku 2030*

 2. 75%

  Toľko percent spoločností v Európskej únii bude do roku 2023 využívať pokročilé technológie Cloud/AI/Big Data*

 3. 161 000 000 000 EUR

  Toľko peňazí sa do roku 2027 vynaloží na digitalizáciu a inovácie na trhu EÚ**

 4. Približne 3 500 EUR

  Toľko môže zarobiť vývojár v jazyku Java. Pre porovnanie, priemerný plat na Slovensku je 1 291 EUR.

Ak ťa tieto údaje oslovili, nestrácaj čas. IT potrebuje programátorov aj ľudí, ktorí sa nezaujímajú o kódovanie, ale chcú využiť svoje iné kompetencie v technologickom odvetví.

Zdroj: ITC, s. r. o., Bratislava, s. r. o: * Cieľ Európskej komisie stanovený v rámci plánu digitálnej transformácie do roku 2030

zdroj: Eurostat: ** Viacročný finančný rámec na roky 2021 – 2027 a alokácie NextGenerationEU

Zdroj: ***podľa odhadov manuvia.com a platy.sk

Pridaj sa k tisícom spokojných absolventov našej školy

Sme Software Development Academy a už roky úspešne pomáhame tisícom ľudí nájsť vysnívanú prácu v IT priemysle. Myslíš si, že je čas urobiť vo svojom živote nejaké zmeny? SDA je miesto, ktoré sa dokonale prispôsobí tvojim potrebám.

Naša škola vznikla z vášne pre učenie a IT priemysel. Veríme, že v technologickom priemysle môže pracovať každý. Aby to bolo možné, nepotrebuješ ani diplom z informatiky. Naši absolventi sú najlepším dôkazom toho, že môžeš byť kýmkoľvek chceš v ktoromkoľvek období svojho života. Dnes sa sebarealizujú ako programátori, dizajnéri UX/UI alebo softvéroví testeri. Pridaj sa k nim a začni pracovať v stabilnom a dobre platenom odvetví budúcnosti!

4.7/5

385 recenzie

4.7/5

384 recenzie

4.69/5

333 recenzie

Zisti, ktoré technológie sa môžeš naučiť

Python

Python je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších programovacích jazykov na svete. Python je taký obľúbený preto, že sa v ňom dá vyvíjať prakticky akákoľvek technológia a akékoľvek odvetvie. Používajú ho mnohé veľké spoločnosti, ako napríklad Google, Facebook a Netflix.

Data Science

Dátový vedec je jedným z najvyhľadávanejších IT odborníkov v odvetví, ktorý v sebe ako “renesančný človek” spája kompetencie a schopnosti programátora a dátového analytika. Mal by mať zmysel pre podnikateľa a obchodného analytika, ako aj získať kompetencie v oblasti matematiky, štatistiky a programovania.

Príbehy o úspechoch

“SDA som objavila úplne náhodou, keď som uvažovala o profesijnej zmene. Z viacerých kurzov som si vybrala SW tester práve cez SDA nakoľko ponúkalo najviac hodín s lektormi a výučba prebiehala počas víkendu, čo bolo pre mňa dôležité. Kurz môžem len odporučiť.”

Lucia Valková

“S SDA som absolvoval kurz software tester, ktorý mi priblížil prácu testra, pracovné postupy a často používané nástroje. Počas tohto kurzu som sa na hodinách stretol s veľmi milými a skúsenými lektormi z rôznych spoločností. Celkovo bol kurz pre mňa veľkým prínosom a správnou investíciou do samého seba.”

Richard Kolesár

“O kurze software testera u SDA som sa dozvedel od môjho brata, ktorému prišla reklama na zmenu povolania. Keďže vedel, že mňa zaujíma IT tak mi ho preposlal. Následne som sa zapísal na webínar, kde som dostal detailnejšie informácie o tomto kurze, čo ma hneď oslovilo a zapísal som sa naň. Kurz je výborný obsiahli, spoznal som veľa nástrojov a techník, ktoré sa používajú na testovanie. Lektori sú skúsení testreri, ktorí majú reálnu prax v testovaní. Kurz ma nadchol a otvoril nové dvere možností za, čo som vďačný SDA a aj lektorom z kurzu.”

Matúš Macove

“S kurzem Software Tester jsem byla velmi spokojená. Materiály byly přehledné a dostupné, lektoři byli velmi ochotní, probrali s námi daná témata a měli i dobré připomínky z praxe. Nejvíce oceňuji výbornou komunikaci a organizaci v rámci celého týmu SDA.”

Michaela Šimková

Naši absolventi pracujú v týchto spoločnostiach

Máš nejaké otázky? Kontaktuj nás!